Menu
پیکوفان

پرداخت 1366 میلیارد ریال توسط بیمه سلامت به مراکز درمانی یزد – گروه طراحی پدیدار

خانه طرح پدیدار

محمد دریجانی در گفتگو با خبرنگار فارس در یزد، از زیرپوشش بودن ۳۵۷ هزار نفر در بیمه سلامت استان خبر داد و گفت: خوشبختانه این بیمه تقریباً بدهی خود را پرداخت کرده و بدهی چندانی به مراکز درمانی، پزشکان و بیمارستان‌های استان ندارد.

وی با بیان اینکه یک هزار و ۳۶۶ میلیارد ریال به این مراکز پرداخت شده است، افزود: همچنین در راستای روند پرداخت بیمه سلامت به بیمارستان‌های دولتی استان بایستی توجه داشت که بدهی بیمارستان‌ها تا دی‌ماه سال گذشته به مبلغ ۷۳۸ میلیارد و ۶۱۰ میلیون ریال پرداخت شده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان یزد، میزان پرداخت به داروخانه‌های دولتی استان را به مبلغ ۳۱ میلیارد و ۹۷۰ میلیون ریال اعلام کرد و اظهار داشت: این پرداخت در راستای بدهی بیمه سلامت استان یزد تا پایان دی‌ماه ۹۷ بوده است.

دریجانی در خصوص میزان پرداختی به داروخانه‌های خصوصی استان یزد، تأکید کرد: این میزان پرداخت بابت تسویه‌حساب تا پایان دی‌ماه سال گذشته نیز ۱۲۸ میلیارد و ۷۳۲ میلیون ریال بوده است.

این مقام مسئول ادامه داد: همچنین درمانگاه‌های استان یزد نیز تا مردادماه گذشته مبلغ طلب خود از بیمه سلامت به میزان ۱۴ میلیارد و ۳۴۵ میلیون ریال را دریافت کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه بدهی بیمه سلامت به پزشکان عمومی نیز تا دی‌ماه سال گذشته به مبلغ هشت میلیارد و ۱۲۰ میلیون ریال پرداخت شده است، عنوان کرد: همچنین پزشکان متخصص نیز تا آذرماه سال گذشته مبلغ ۲۳ میلیارد و ۴۰۱ میلیون ریال دریافت کرده‌اند.

مدیرکل بیمه سلامت استان یزد در پایان در خصوص میزان پرداختی بیمه سلامت استان یزد به پاراکلینیک‌ها، خاطرنشان کرد: گرچه پاراکلینیک‌ها اسناد خود را دیربه‌دیر به بیمه سلامت تحویل می‌دهند؛ اما میزان پرداختی بیمه سلامت استان یزد به این مراکز تا پایان تیرماه سال گذشته مبلغ ۳۱ میلیارد و ۲۴۲ میلیون ریال بوده است.

انتهای پیام/۹۰۰۰۹

اینفوگرافیک پدیده و طرح پدیده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *