Menu
پیکوفان

واقعه کربلا تندیس ماندگار حق علیه باطل است – هویت بصری پدیدار

خانه طرح پدیدار

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، آیت‌الله سیدمحمد حسینی شاهرودی صبح امروز در مراسم تاسوعا و عاشورای سالار شهیدان که با هدف تجلیل از آمران به معروف و ناهیان از منکر با حضور جمعی از روسا و کارکنان سازمان جهاد کشاورزی استان در سنندج برگزار شد، با تاکید براینکه امام حسین علیه السلام کشتی نجات و چراغ هدایت است اظهار کرد:اهل بیت پیامبر اکرم صلی‌الله علیه و آله و سلم از ویژگی‌هایی بسیار متمایزی برخوردار بودند که در تاریخ اسلام و بشریت ماندگار است.

وی افزود :امروز همه اسلام چه شیعه و چه سنی  برای  امام حسین علیه السلام عزاداری می‌کنند و این نشان می‌دهد که واقعه کربلا روز به روز بیشتر از قبل بر دنیا اثبات مِ شود.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: برای عنوان مدیریت کردن جهاد در راه خدا می‌توان به مدیریت مبارزه امام حسین علیه السلام در مقابل دشمنان اسلام اشاره کرد که مصداق این مدیریت، مدیریت مدبرانه رهبر معظم انقلاب اسلامی است که نگذاشت هدف دشمنان تحقق یابد و جنگ را به سمت مرزهای دشمنان ایران اسلامی بکشاند.

وی خاطرنشان کرد: عربستانی که قصد هدایت کردن جنگ به مرزهای ایران را داشت امروز خود درگیر جنگ‌های داخلی و مرزی است و دیگر مجالی برای طراحی جنگ علیه ایران را ندارد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان تاکید کرد :تفکر رهبر معظم انقلاب یک تفکر امام حسینی است تفکری که از پیروان دینی ما چون ابراهیم خلیل الله و امام حسین علیه السلام الگو می‌گیرد و کسی قدرت مقابله و رویارویی با این تفکر را نداشته و نخواهد داشت.

حسینی‌شاهرودی با اشاره به  فرموده پیامبر مبنی بر اینکه «هرکس با حسن و حسین دوست باشد دوست من و هرکه با آنها دشمن باشد دشمن من است» اظهار داشت:در زمان کودکی امام حسین علیه السلام حضرت جبرئیل با قرائت روضه پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم را از نحوه شهادت  امام حسین و امام حسن علیه السلام باخبر کرد.

وی یاداورشد: امروز در عزای امام حسین علیه السلام همه جهان اسلام و حتی مذاهب دیگر می‌گریند به ویژه اهل سنت که با ارادت قلبی به اهل بیت پیامبر اکرم(ص) بارها در وصف مظلومیت امام حسین اشعاری ناب سرودند و این نشان از عظمت این حماسه در تاریخ اسلام است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اذعان کرد: همه جریانات تاریخی اسلام از اخراج  آدم و هوا از بهشت، جنگ  احد، قربانی کردن اسماعیل توسط ابراهیم تا واقعه کربلا به یکدیگر مرتبط است و برای ما یک نشانه است الگوبرداری از  ائمه اطهار می‌تواند اسلام را بر انچه که دشمنان برایش طراحی می‌کنند پیروز سازد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: تضادهای دینی از زمان تخطی شیطان از دستور خداوند، ظلم یزید  بر امام حسین علیه السلام مصداق فرموده امام خمینی برای اینکه آمریکا یک شیطان است بوده و به جنگ تمدن‌ها تبدیل شده است اما انقلاب اسلامی ما همیشه به برکت وجود رهبرانی با تدبیر در این جنگها پیروز  است.

حسینی‌شاهرودی در ادامه تاکیدکرد: زمینه‌های هدایت فراهم شده چراکه امروز حتی کشورهایی که قبلا کمونیست بوده‌اند  نیز برای امام حسین علیه السلام موکب راه‌اندازی می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد:حتی وهابیت و دشمنان اسلام نتوانستند میان شیعه و سنی تفرقه اندازی کنند و این نیز نشانه‌ای از ظهور است.

گفتنی است؛ در پایان از فعالان امر به معروف و نهی از منکر جهادکشاورزی استان کردستان تقدیر شد.

انتهای پیام/2330/71

اینفوگرافیک پدیده و طرح پدیده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *