Menu
پیکوفان

مردم آذربایجان‌غربی نزدیک به 35 میلیارد تومان زکات پرداخت کردند – اینفوگرافیک پدیدار

خانه طرح پدیدار

مردم آذربایجان‌غربی نزدیک به 35 میلیارد تومان زکات پرداخت کردند

جلیل نوری امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در ارومیه با بیان اینکه مردم خیر و نیکوکار استان در سال 97 نزدیک به 34 میلیارد و 890 میلیون تومان زکات پرداخت کرده‌اند، اظهار کرد: این رقم نسبت به سال پیشین  57 درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد: 91 درصد از زکات جمع‌آوری شده در راستای رفع مشکلات متعدد مددجویان از جمله تهیه جهیزیه، درمان، کمک‌های تحصیلی، آزادی زندانیان، تهیه مسکن و رفع نیازهای معیشتی هزینه می‌شود.

رئیس اداره اجرایی زکات کمیته امداد آذربایجان‌غربی افزود: همچنین 9 درصد از زکات جمع‌آوری شده در راستای اجرای طرح‌های عمرانی و عام‌المنفعه هزینه شده است.

وی با اشاره به مشارکت چشمگیر مردم نیکوکار آذربایجان‌غربی در پرداخت زکات، عنوان کرد: مردم نیکوکار مهاباد با پرداخت پنج میلیارد و 115 میلیون تومان زکات، در این فریضه الهی پیشرو هستند.

تشکیل 1076 شورای زکات روستایی در آذربایجان‌غربی

نوری با تاکید بر لزوم تشکیل شوراهای زکات روستایی بیان کرد: به منظور ترویج فرهنگ زکات، یک‌هزار و 76 شورای زکات در روستاهای استان تشکیل شده و کمیته امداد در تلاش است تعداد این شوراها را در سال جاری افزایش دهد.

وی تصریح کرد: بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌های استان جهت جمع‌آوری زکات، فعال کردن هرچه بیشتر شوراهای زکات شهری و روستایی استان و هزینه‌کرد مناسب زکات جمع‌آوری شده در راستای رفع مشکلات مددجویان و نیازمندان از مهم‌ترین اهداف حوزه زکات کمیته امداد آذربایجان‌غربی در سال جاری محسوب می‌شود.

رئیس اداره اجرایی زکات کمیته امداد آذربایجان‌غربی خاطر نشان کرد: کمیته امداد استان در راستای عمل به رهنمودهای مقام معظم رهبری در رابطه با ترویج فریضه الهی زکات اهتمام ویژه‌ای دارد.

انتهای پیام/۱۰۰۰/ پ

اینفوگرافیک پدیده و طرح پدیده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *