Menu
پیکوفان

لوکاس مورا، توپ بازی با آژاکس را با خود به خانه برد؛ مورا: به من نگاه کنید، در حال سپری کردن بهترین لحظات زندگی‌ام هستم (عکس) – اینفوگرافیک پدیدار

خانه طرح پدیدار

طرفداری- لوکاس مورا به پنجمین بازیکن پس از الساندرو دل پیرو، ایویکا اولیچ، روبرت لواندوفسکی و کریستیانو رونالدو بدل شد که موفق به هت تریک در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا می شود. وی اولین برزیلی است که موفق به ثبت چنین رکوردی می شود. او مرد اول تاتنهام در جریان پیروزی 3-2 مقابل آژاکس بود.

پس از این دیدار، لوکاس مورا که توپ هت تریکش را همراه خود داشت، به نقل از وبسایت یوفا در گفتگویی با خبرنگاران گفت:

توصیف حس و حال من در قالب کلمات غیرممکن است. بسیار بسیار خوشحالم و به هم تیمی هایم افتخار می کنم. حتی وقتی همه چیز غیرممکن به نظر می رسید، ایمان خود را از دست ندادیم. با تمام وجود بازی کردیم و شایسته این لحظات هستیم. مثل یک خانواده هستیم و واقعا توصیف این شرایط ممکن نیست.

فوتبال لحظاتی برای ما می سازد که تصورش غیرممکن است. باید از این لحظات لذت ببریم؛ به من نگاه کنید، بهترین لحظه زندگی ام، بهترین لحظه دوران حرفه ای خود را سپری می کنم. حتی بدون بازیکنان کلیدی مان، کیفیت بالایی داریم؛ همیشه به هم تیمی هایم اعتقاد داشته ام. باید در همه بازی ها مثل امشب بجنگیم. لازم است از هم تیمی هایم تشکر ویژه ای داشته باشم چون با وجود آنهاست که چنین زندگی غیرقابل باوری در تاتنهام دارم.

مورا همچنین در توئیتر رسمی خود نوشت:

برای خدا هیچ چیز غیرممکن نیست!

لازم به ذکر است لوکاس مورا همچون اکثر فوتبالیست های برزیلی، دوران کودکی و نوجوانی سختی داشته است. او که امشب در نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا هت تریک کرد، چندی پیش از زندگی سختش در دوران کودکی گفته بود:

من در جایی بزرگ شدم که پر از جنایتکار، اسلحه و مواد مخدر بود. من از یک زندگی جنایتکارانه و پر از جرم فرار کردم. بسیاری از دوستان دوران کودکی ام این نوع زندگی را برگزیدند و حالا در زندان هستند.

من همیشه در خیابان فوتبال بازی می کردم و روش متفاوتی را برای آینده ام در نظر گرفتم. باید از پدر و مادرم هم تشکر کنم. می خواستم زندگی متفاوتی به آنها هدیه کنم و قصد داشتم همه رویاهای کودکی را عملی کنم، بنابراین آنها مرا به شکل متفاوتی آموزش دادند و تربیت کردند. آنها اجازه ندادند من از مسیر صحیح خارج شوم.

اینکه از شهر زیبایی چون پاریس به لندن بیایید، قطعا یک هدیه از سمت خداست. در پاری سن ژرمن به همه عناوین ممکن رسیدم و وقت آن رسیده بود که دست به انتخاب تازه ای برای دوران حرفه ای خود بزنم. برای همین تاتنهام را انتخاب کردم.

اینفوگرافیک پدیده و طرح پدیده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *