Menu
پیکوفان

فعالیت ۴۲۰۰ راننده در جاده‌های آذربایجان‌غربی/ صدور ۷۰۰۰ بارنامه به مقصد بندر امام خمینی(ره) – گروه طراحی پدیدار

خانه طرح پدیدار

ارسلان شکری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه با اشاره به تعداد رانندگان فعال در آذربایجان‌غربی اظهار کرد: بیش از چهار هزار و ۲۰۰ نفر راننده در بخش حمل و نقل جاده‌ای استان فعالیت دارند که ۵۶ نفر از این تعداد امسال وارد فعالیت در این بخش شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه ناوگان حمل و نقل مسافر استان یکی از امن‌ترین ناوگان‌های حمل و نقل مسافر در سطح کشور است، افزود: بازرسان و کارشناسان اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همواره لزوم رعایت قوانین و مقررات ایمنی این وسایط نقلیه را در دستور کار خود قرار داده‌اند.

 مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی ادامه داد: برای این منظور با متخلفان به صورت جدی و بدون هیچ اغماضی طبق قانون برخورد شده و آنها در صورت داشتن تخلف به کمیسیون ماده ۱۱ و ۱۲ معرفی می‌شوند.

افزایش ۲۰ درصدی کرایه وسایط نقلیه در آذربایجان‌غربی

وی با اشاره به میزان کرایه‌های حمل بار در استان عنوان کرد: از ابتدای امسال کرایه وسایط نقلیه حمل و نقل مسافر اعم از اتوبوس، مینی‌بوس و سواری نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته ۲۰ درصد افزایش داشته است.

شکری خاطرنشان کرد: صاحبان شرکت‌ها و موسسات حمل و نقل مسافر و نیز رانندگان موظف به رعایت این نرخ بوده و در ازای این افزایش باید در تکریم هر چه بیشتر مسافران تلاش کنند.

وی گفت: هم‌اکنون ۶۶۲ اتوبوس، ۹۲۲ مینی‌بوس و یک هزار و ۱۸۲ سواری در آذربایجان‌غربی وظیفه جابه‌جایی مسافران را بر عهده دارند که این مقدار وسایط نقلیه در آینده و بر حسب تقاضا و احساس نیاز قابل افزایش خواهد بود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی با اشاره به اعزام ۶۰۰ دستگاه ناوگان باری از آذربایجان‌غربی به بنادر جنوب کشور تصریح کرد: این تعداد دستگاه از ۲۵ اردیبهشت ماه به جنوب کشور برای حمل کالاهای اساسی ارسال شده است.

وی با بیان اینکه در این مدت هفت هزار بارنامه برای حمل کالاهای اساسی به مبدا بندر امام خمینی(ره) ارسال شده است، عنوان کرد: از طریق معاونت اقتصادی استانداری آذربایجان‌غربی نیز برای معرفی ناوگان غله‌ای جهت حمل بار بالای ۱۰ تن نیز درخواست کمک شده است.

شکری با اشاره به ارائه بسته‌های تشویقی به رانندگان اعزامی به جنوب کشور گفت: این بسته‌ها شامل ۴۰ لیتر روغن به ازای هر سه هزار کیلومتر پیمایش، لاستیک خارج از نوبت در قبال حداقل دو بارنامه از بندر امام به مقصد آذربایجان‌غربی، پرداخت نقدی کرایه در مقصد و عدم معطلی به هنگام تخلیه بار است.

به گزارش خبرگزاری فارس، مسافران در صورت بروز هر گونه شکایت و مشکل می‌توانند مراتب را به سامانه ۱۴۱ اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی اطلاع دهند.

انتهای پیام/ ۶۱۰۲۳/ ن

اینفوگرافیک پدیده و طرح پدیده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *