Menu
پیکوفان

ابراز نگرانی شدید سازمان ملل از اوضاع غزه – هویت بصری پدیدار

خانه طرح پدیدار

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «نیکلای ملادینوف» هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل در روند صلح خاورمیانه روز شنبه طی بیانیه‌ای از تشدید اوضاع در نوار غزه به شدت ابراز نگرانی کرد.

وی طی  بیانیه اعلام کرد: به شدت از تشدید خطرناک اوضاع در غزه و از دست رفتن غم انگیز زندگی تعدادی نگران هستیم. سازمان ملل در حال همکاری با مصر و تمامی طرف‌ها برای آرام کردن اوضاع است. از تمامی طرف‌های درگیری می‌خواهیم که فورا تنش‌ها را کاهش داده و به تفاهمی که طی چندماه گذشته وجود داشته بازگردند. کسانی که به دنبال نابودی این تفاهمات هستند مسئول درگیری هستند که پیامدهای وخیمی را برای تمامی طرف‌ها خواهد داشت.

هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل در روند خاورمیانه در ادامه افزود: ادامه مسیر کنونی تشدید تنش‌ها به سرعت دستاوردهای اخیر را از بین برده و فرصت راه حل طولانی بحران را از بین خواهد برد.  این چرخه بی پایان خشونت باید پایان یابد و تلاش‌ها برای یک راه حل سیاسی بحران در غزه افزایش یابد.

وی تاکید کرد: خشونت‌های کنونی پیشرفت چشمگیری که طی هفته‌های اخیر برای کاهش رنج‌های مردم غزه، برداشته شدن محاصره این منطقه و پشتیبانی از آشتی میان فلسطینیان بوده را به خطر خواهد انداخت.

روز شنبه گروه‌های مقاومت فلسطین در غزه، در واکنش به حمله نظامیان رژیم صهیونیستی به فلسطینیان شرکت کننده در راهپیمایی جمعه این هفته، سه نظامی صهیونیست را هدف قرار داده و آنها را مجروح کردند و بر اساس اخبار منتشر شده، در پی شلیک ده‌ها موشک به سوی شهرک‌های صهیونیست نشین اطراف غزه دست کم 13 صهیونیست مجروح شده‌اند. جراحت برخی از این افراد شدید گزارش شده است.

این پاسخ گروه‌های مقاومت بعد از آن صورت گرفت که نظامیان رژیم صهیونیستی به سمت فلسطینیان در نوار غزه آتش گشودند و طی آن چند نفر را زخمی کردند.

انتهای پیام/.

 

اینفوگرافیک پدیده و طرح پدیده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *